1. WSPARCIE MITOCHONDRIALNE

Może być pomocne w schorzeniach takich jak:

 •  zaburzenia spektrum autyzmu,
 •  problemy w nauce,
 •  problemy z koncentracją,
 •  przewlekłe zmęczenie,
 •  autoimmunologiczne zaburzenia,
 •  cukrzyca,
 •  problemy z utratą wagi,
 •  problemy z sercem,
 •  bezsenność,
 •  depresja,
 •  lęki,
 •  migreny,
 •  osteoporoza,
 •  rak lub po leczeniu raka,
 •  borelioza,
 •  Alzheimer,
 •  Zespół Downa,
 •  Parkinson,
 •  stwardnienie rozsiane,
 •  epilepsja,
 •  problemy dermatologiczne, w tym trądzik, łuszczyca,
 •  zaburzenia endokrynologiczne: Hashimoto, nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy,
 •  zaburzenia krwi: miażdżyca tętnic,
 •  dysfunkcyjne zaburzenia dwubiegunowe, zaburzenia spektrum schizofrenii,
 •  zespół suchego oka, zwyrodnienie plamki żółtej (AMD),
 •  zapalenie przyzębia,
 •  i wiele innych, które pochodzą z dysfunkcji mitochondriów.
Fazy procesu regeneracyjnego ze wsparciem mitochondrialnym dr. Kucery.

Proces regeneracyjny odbywa się w trzech etapach:

1. „Faza aktywacji” trwa średnio od 3-6 tygodni.

2. “Faza hormonalno-metaboliczna” trwa średnio 4-6 tygodni.

3. „Faza przejściowa” trwa średnio 3-4 tygodnie.

Wszystkie te etapy i miejsce, w którym znajdujesz się w sygnalizacji świetlnej od 1 do 10 w wyniku badania HRV, zostaną omówione podczas każdej konsultacji. Twój mitochondrialny praktyk będzie chciał, abyś znalazł się w górnej zielonej strefie (punktacja 1 – 3) w ciągu 3-4 miesięcy. Jest to tzw. „Faza stabilizacji”.

Właśnie w tym momencie rozpoczyna się odbudowa i funkcjonalna restrukturyzacja równowagi układów oraz możliwość odbudowy zdrowia.

Jeśli twoje ciało funkcjonuje i jest stabilne w tym zakresie, nie musisz ponownie badać się przez okres 6-12 miesięcy. Możesz przyjmować suplementy w dawce podtrzymującej, jeśli tak zdecydujesz. Pamiętaj, że jest to tylko ogólna informacja dotycząca tego, czego możesz się spodziewać. Poszczególne przypadki mogą się różnić.

Streszczenie fazy regeneracyjnej: 12 – 20 tygodni

Odnowienie optymalnej funkcji mitochondrialnej poprzez dodatkową interwencję suplementacyjną w walce z efektami toksycznego obciążenia stresowego:

• Poprawiona jest funkcja mitochondrialna. W rezultacie jest więcej energii komórkowej i sprawności komórkowej.
• Naprawa uszkodzonych struktur białkowych odpowiedzialnych za ochronę i budowę.
• Kontrolne regulatory homeostatyczne są zrównoważone. Stres nie zwiększa poziomu wolnych rodników. Rezultatem jest zdrowsze funkcjonowanie organizmu na poziomie komórkowym i zdolność do adaptacji do zmiennych sytuacji stresowych i obciążeń, które są nieuniknioną częścią życia.

2. SUPLEMENTY.

Praktycy mitochondrialni dr. Kucery stosują trzy główne unikalne preparaty suplementujące. Dr. Kucera opracował swoje formuły po wielu latach badań z prof. Dr R.M. Baevsky i prof. Dr A.P. Berseneva w Instytucie Problemów Bio-Medycznych Akademii Nauk Federacji Rosyjskiej. Jego suplementy wspierają homeostazę (równowagę) w organizmie.

System suplementacyjny.

Zalecenia dotyczące suplementów są podsumowane jako: 0 – 0 – 0 (rano – południe – wieczór).

Suplementacja, a kolor wyniku HRV.

Wszystkie osoby w strefie zielonej 1 – 3 nie wymagają suplementacji. Jednak osoby powyżej 30 roku życia lub mające objawy chorobowe mogą zdecydować się na przyjmowanie dawki podtrzymującej Carnosine Komplex i / lub Flavonoid Komplex codziennie lub co kilka dni. Może to nastąpić po rozważeniu dodatkowych czynników takich jak wiek, styl życia, stres w pracy, choroby itd.

Wszystkie osoby w żółtej strefie 4 – 7 wykazują różnego stopnia nieprzystosowanie, a średnia dawka początkowa dla wszystkich w tej strefie wynosi: 2 – 0 – 2 każdego suplementu.

Wszystkie osoby w czerwonej strefie 8 – 10 powinny przyjmować dawki co najmniej 2 – 0 – 2 suplementów, a czasami nawet więcej. Pacjenci w tej strefie wymagają najwięcej Carnosine K i Flavonoid K, a osoba badająca HRV może zalecić dodatkowe badanie u dr. Kucery. Decyzja będzie podjęta po rozważeniu odczytów na środkowym wykresie wyniku, wieku badanego, historii medycznej, diagnozy medycznej i przepisanych leków.

Kiedy przyjmować suplementy dr. Kucery?

Suplementy należy przyjmować z pożywieniem, ale jeśli to nie jest możliwe, to można przyjmować poza posiłkami. Można łączyć z wodą lub sokiem.

Skład suplementów dr. Kucery.

Carnosine Komplex: Składniki czynne w 1x 180 mg kapsułki wegetariańskiej: Karnozyna 125 mg, L-Karnityna 15 mg, witamina E-succinate 15 mg, Koenzym Q10 15 mg, OPC (Bioflawonoidy) 10 mg.

CoQ10 Komplex: Aktywne składniki w 1x kapsułce wegetariańskiej: Koenzym Q10 70 mg, Resveratrol 55 mg, witamina E-succinate 20 mg, L-Karnityna 20 mg.

Flavonoid Komplex: Składniki czynne w 1x kapsułce wegetariańskiej: Beta Glucan 1,3 / 1,6 96 mg, Likopen 7 mg, Luteina 16 mg, OPC (bioflawonoidy) 60 mg, Chlorofil 75 mg, Celuloza mikrokrystaliczna 70 mg

Gdzie można kupić suplementy dr. Kucery?

Unikalne suplementy mogą być zakupione tylko po wykonaniu badania HRV przez wykwalifikowanego praktyka HRV, który sprzedaje autentyczne suplementy Dr. Kucery w swojej praktyce zawodowej.

Skutki uboczne suplementów dr. Kucery.

Niektórzy pacjenci jeszcze przed rozpoczęciem suplementacji pytają dr. Kucerę o to, czy są znane skutki uboczne zalecanej suplementacji. Każde doświadczenie pacjenta jest indywidualne i oczywiście jest to spowodowane licznymi czynnikami, które sprawiają, że każdy z nas jest wyjątkowy. Niektórzy pacjenci zgłaszają uczucie większej energii w pierwszym miesiącu przyjmowania suplementu Carnosine i / lub Flavonoid Komplex, a inni donoszą, że jest przeciwnie. Suplementy nie powodują objawów niepożądanych, takich jak wysokie ciśnienie krwi lub ból w jakimkolwiek stopniu. Jest to łatwe do zrozumienia, gdy bierze się pod uwagę zawartość każdego suplementu. Jeśli wystąpią objawy niepożądane, ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem rodzinnym, aby mógł określić prawdziwe przyczyny objawów. Należy pamiętać, że zawartość chlorofilu w preparacie Flavonoid Komplex może powodować, że stolce są zielone i nie powinno to być powodem do obaw.

Czy mam nadal brać lekarstwa i inne suplementy?

Nie wolno przestać zażywać lekarstwa przepisane przez lekarza i ważne jest, aby poinformować lekarza o przyjmowanych suplementach, po to aby był on w pełni poinformowany.

Dodatkowe suplementy nie są wymagane w tej terapii, a niektóre mogą nawet być przeciwwskazane. Sprawdź to w czasie swojej wizyty.

3. KOSZT BADANIA I KONSULTACJI.

Polska – Badanie i konsultacja analizy zmienności rytmu zatokowego serca trwa około 20 minut, a koszt to 150 zł.

UK – Pierwsze badanie i konsultacja trwa ok. 30 minut, a koszt to £60. Druga konsultacja trwa 20 min, a koszt to £35.

4. CZYM SĄ MITOCHONDRIA?

Mitochondria są jak małe baterie, które wytwarzają energię w naszych komórkach. Każda komórka może zawierać wiele tysięcy mitochondriów, a liczby te zależą od funkcji każdej komórki. Na przykład, komórki mięśniowe wymagają znacznie więcej mitochondriów, aby wytworzyć dla nas energię niż komórki, które biorą udział w naszych przekazach nerwowych. Mitochondria zawierają również własne DNA i są genetycznie odziedziczone po matce.

Mitochondria dostarczają energię komórce z procesu znanego jako oddychanie komórkowe. Ten proces gromadzi elektrony z elementów takich jak glukoza, tworząc cząsteczki trifosforanu adenozyny lub ATP. Cząsteczki ATP dostarczają odpowiednią ilość energii do naszych potrzeb. Jeśli potrzebujemy więcej energii dla naszych potrzeb, liczba mitochondriów zostanie zwiększona w celu dopasowania do wymagań naszych komórek. Nasze mięśnie, serce, płuca i mózg nie mogą funkcjonować sprawnie bez energii komórkowej.

5. AUTONOMICZNY UKŁAD NERWOWY

Czym jest autonomiczny układ nerwowy (AUN)?

ANS jest również nazywany głównym regulatorem metabolizmu. Dzieli się na część: sympatyczną (współczulną) i parasympatyczną (przywspółczulną). Każda część działa w opozycji do drugiej, jednocześnie pracując razem, w celu zachowania równowagi. Na przykład stymulacja sympatyczna przyspiesza tętno, a stymulacja przywspółczulna spowalnia tętno. Obie części układu współdziałają, aby utrzymać prawidłowe tętno, a także funkcjonowanie różnych narządów, gruczołów i układów ciała. Badanie HRV przeprowadzane przez certyfikowanego praktyka, ukaże stan AUN.

6. BADANIE HRV.

Czy badanie HRV diagnozuje choroby?

Badanie zmienności rytmu zatokowego serca nie diagnozuje żadnych schorzeń.

Sygnały zmienności rytmu serca mierzy się w milisekundach, a wyniki dostarczają informacji dotyczących zdrowia wewnętrznego i skuteczności podstawowych procesów regulacyjnych.

Czy badanie HRV jest uznane i stosowane?

Tak. Oferowane metody oceny i wsparcia opierają się na rosyjskich badaniach prowadzonych na dużą skalę w ciągu ostatnich 20 lat na różnych grupach liczących 20 000 osób.

Czego dowiesz się z wyniku badania HRV?

Otrzymasz podsumowanie aktualnego stanu w skali 1-10.

Od 1-3 jest normalnym stanem i wskazuje na dobre zdrowie komórkowe.

Wynik pomiędzy 4 a 7 sugeruje różne stopnie niedostosowania regulacyjnych systemów kontroli.

Ci, którzy mają odczyty między 8 a 10 wskazują na niemożność przystosowania się.

Raport z wyników będzie również wskazywał na efektywność funkcjonowania współczulnego i przywspółczulnego układu nerwowego, który jest również znany jako główny regulator metabolizmu. Kontroluje on wszystkie mimowolne działania, których nie jesteśmy świadomi, takie jak częstość akcji serca, oddychanie i trawienie.

Twoje ciało jest zaprojektowane tak, aby zawsze utrzymywać homeostazę (równowagę), a to osiąga się dzięki złożonej serii sygnałów wysyłanych z podwzgórza w mózgu do narządów, gruczołów i układów ciała. Jeżeli miejsca receptorów ulegną osłabieniu lub obciążenie stresem jest zbyt duże dla organizmu, może to spowodować utratę homeostazy i brak adaptacji. Nie możemy kontrolować działań ANS, a nawet gdybyśmy mogli, nie moglibyśmy wiedzieć z całą pewnością, czego potrzebuje ciało w danym momencie.

Wynik testu dostarczy również informacji o układzie sercowo-naczyniowym, skuteczności układu odpornościowego, endokrynnego, hormonalnego i zdolności przystosowania się do stresorów, wraz z całkowitą mocą tych systemów regulacyjnych, które są dostępne dla organizmu. Pomiar całkowitej mocy jest ważny dla tych, którzy mogą czuć się wyczerpani lub ci, którzy walczą o utratę wagi. Dodatkowo jest mierzony wskaźnik stresu. Wszystkie te odczyty są porównane z normami prawidłowymi.

Kto może być badany?

Każdy, kto doświadcza skutków stresu lub chciałby poczuć się lepiej. Osoby o wysokim ryzyku, którymi są astronauci, piloci, personel pokładowy. Każdy, kto miał zdiagnozowane choroby zwyrodnieniowe, takie jak choroby serca, choroby stawów i kości, alergie i inne choroby układu odpornościowego.Osoby z nadwagą i mające trudności z utratą wagi w celu określenia ich skuteczności w spalaniu tłuszczu. Jeśli test wykaże, że funkcja ta jest osłabiona, dieta odchudzająca prawdopodobnie nie będzie skuteczna.

Czy przed badaniem mam przestać brać suplementy i lekarstwa?

Przed badaniem nie należy zaprzestawać brać lekarstw ani suplementów.

Jak wygląda badanie HRV?

Poniższy film pokazuje jak wygląda badanie HRV:

Jak długo trwa badanie HRV?

Badanie trwa do 5 minut, ale jeśli nie jesteśmy w stanie tak długo badać (głównie w przypadku dzieci), wtedy wystarczą nawet 2 minuty.

Jak przygotować się do badania?

Nie trzeba się specjalnie przygotowywać do badania. jedynym wymogiem jest, aby nie pić dużo (szczególnie kawy) ani jeść dużo na dwie godziny przed badaniem.

Kiedy należy powtórzyć badanie?

Ponowne badanie i konsultacja są zwykle zalecane co 6-8 tygodni w ciągu pierwszych 12-20 tygodni. Jeśli stosuje się suplementy, wtedy dawki będą dostosowane zgodnie z aktualnymi wynikami odczytu HRV.

Badanie kontrolne może ujawnić zmiany odczytów na środku wykresu ze względu na aktywności układu sympatycznego i parasympatycznego, które są naturalnym efektem procesu regeneracji fazy „aktywacyjnej”. Ten proces trwa średnio 12 – 20 tygodni i jest uzależniony od wieku, stanu zdrowia i wyniku podczas wstępnego badania. Proces regeneracji ostatecznie doprowadzi do stabilizacji.

Czy po badaniu zostaną zalecone dodatkowe suplementy?

W praktyce mitochondrialnej stosuje się tylko kilka suplementów. Ważne jest, aby zrozumieć, że zalecane przez nas suplementy nie leczą żadnych chorób.

Wspierają one organizm w utrzymaniu naturalnego stanu zdrowia. Nie wszystkim oferuje się suplementy, ale jeśli zostaną zalecone na podstawie wyników odczytu HRV, będzie wymagana dodatkowa opłata.

Chcę się zbadać, co mam zrobić?

Skontaktuj się ze mną poprzez formularz kontaktowy, email lub Facebooka. Prześlę ci informację o datach i miejscu badania oraz  kwestionariusz zdrowotny, który musi być wypełniony przed spotkaniem.

Źródło: http://www.mitochondrialtherapy.com/, http://www.sheridixon.com/