O MitoTerapii

Często zadajecie mi pytania, jak to się stało, że robię to co robię 🙂 Poniżej napiszę coś o sobie, abyście mogli mnie lepiej poznać 🙂

Zainteresowanie MITOCHONDRIAMI rozpoczęło się od bardzo traumatycznego zdarzenia w naszym rodzinnym życiu, podejrzewam jak u większości z was, po pojawieniu się objawów autystycznych u mojego trzeciego synka Michasia. Dodatkowo miał wiele chorób współistniejących. Widząc jak bardzo cierpi z powodów jelitowych, wyłącza się, nie mówi, nie rozumie, traci równowagę i ma problemy motoryczne, zrobiłam to, co uważałam za najbardziej stosownie – zaczęłam szukać metod, aby mu pomóc 🙂 W ten sposób trafiłam do dr. Kucery i jego metody wspomagania mitochondrialnego. Dr. Kucera został nagrodzony za swoje osiągnięcia przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Mitochondrialnej.

Obecnie prowadzę praktykę mitochondrialną w Polsce i Wielkiej Brytanii. Przeprowadzam konsultacje i badania HRV w Rzeszowie oraz innych większych miastach Polski.

Wykonuję badania zmienności rytmu zatokowego serca HRV, na podstawie którego zalecam suplementację mitochondrialną i sprawdzam efektywność wsparcia mitochondrialnego.

fot. by Sorek

Jestem Certyfikowanym Praktykiem Mitochondrialnym oraz Dietetykiem Klinicznym. Regularnie asystuję dr. Kucerze w konsultacjach i badaniach w Londynie.

Uczestniczyłam w wielu intensywnych szkoleniach dotyczących tematyki mitochondrialnej oraz analizy wyników badań HRV (i tutaj jestem przeszczęśliwa, ponieważ uczę się od najlepszych 🙂 :

– Biologia komórkowa – Mitochondria, Harvard University
– Naukowe podstawy i zastosowanie badania HRV, HRV Course, USA
– Wprowadzenie do HRV, Mitochondrial Therapy, UK
– Średnio zaawansowany poziom HRV, Mitochondrial Therapy, UK
– Zaawansowany poziom HRV i hormony we wsparciu mitochondrialnym, Mitochondrial Therapy, UK
– Zaawansowany poziom HRV i układ odpornościowy we wsparciu mitochondrialnym, Mitochondrial Therapy, UK
– Zaawansowany poziom HRV i wsparcie mitochondrialne w sporcie, u dzieci i w diagnozach medycznych, Mitochondrial Therapy, UK
– Zaawansowany poziom HRV i wsparcie mitochondrialne zaawansowane w sporcie, Mitochondrial Therapy, UK
– Zaawansowany poziom HRV i wsparcie mitochondrialne w medycynie, Mitochondrial Therapy, UK.

Byłam prelegentką na:

 • Międzynarodowej Konferencji Mitochondrialnej MITO2019 we Wrocławiu: „Wsparcie mitochondrialne w przypadku autyzmu i zaburzeń neurorozwojowych„, 2019.
 • I Międzynarodowej konferencji – Medyczne aspekty genetyki i chorób współistniejących w autyzmie – „tVNS – przezskórna stymulacja nerwu błędnego jako interwencja równoległa w autyzmie”, 2020.
 • II Międzynarodowej konferencji – Medyczne aspekty genetyki i chorób współistniejących w autyzmie – „Badania w dysfunkcjach mitochondrialnych i możliwe sposoby poprawy funkcjonowania”. 2021

Dodatkowe szkolenia i konferencje:

 • Elizma Lambert – OAT, 2018
 • PANS/PANDAS UK, 2018
 • New Frontiers in Autism Research: Evidence-based Treatment of Medical Comorbidities„, Thinking Autism London, 2019.
 • Complex Health Conditions in Autism„, Not Only Autism, Vancuver, Kanada, 2020.
 • „Praktyczne zastosowanie teorii poliwagalnej w terapii i w życiu”, Polska 2020.
 • ”Terapia nerwu błędnego i usprawnianie procesu oddechowego w leczeniu pacjentów z zaburzeniami logopedycznymi”, Neurologopedia Kliniczna, 2020.
 • „Diagnostyka i terapia zaburzeń w obszarze nerwu błędnego”, Polska Akademia Fizjoterapii, 2020.
 • „Zajrzeć do wnętrza mózgu – neuronauka w badaniach rozwojowych”, 2020.
 • Protokół Safe and Sound (SSP) oraz Focus, 2020.
 • „Teoria poliwagalna, oksytocyna i neurobiologia miłości” z udziałem S. Porgesa i C.S. Carter, 2020.
 • „Mitochondria and us”, RSE, UK, 2020.
 • „OAT + TOX Master Practitioner Course”, GPL, 2021

Współpraca z Food Forum – artykuł na temat suplementacji wspomagającej pracę mózgu – 2021.

Obecnie współtworzę nowo powstającą fundację „Nie Tylko Autyzm” mającą na celu szerzenie informacji o chorobach współistniejących w autyzmie, możliwościach leczenia i terapii oraz wsparcie rodziców i rodzeństwa dzieci autystycznych.

Nominacja na Osobowość Roku 2020 – kategoria działalność społeczna i charytatywna.

W MitoTerapii wprowadzamy tylko sprawdzone produkty, poprzedzone kilkumiesięcznymi testami w naszej praktyce. Jako pierwsi w Polsce:

 1. Jesteśmy certyfikowanymi praktykami mitochondrialnymi dr. Kucera z największym doświadczeniem w Polsce. Wykonujemy badania zmienności zatokowej rytmu serca (HRV) i zalecamy jego suplementację mitochondrialną. Metoda ta i suplementy zostały sprawdzone w naszej rodzinie, kiedy to nasz własny syn z autyzmem był prowadzony przez dr. Kucerę i po raz pierwszy od kilku lat zaczął robić postępy.
 2. Jesteśmy pierwszymi dystrybutorami suplementów MitoQ z Nowej Zelandii. Suplementy te wykazują bardzo obiecujące efekty w badaniach naukowych, ale zostały dodatkowo sprawdzone w naszej praktyce z bardzo dobrym skutkiem.
 3. Jesteśmy pionierami w Polsce w zastosowaniu przezskórnej stymulacji nerwu błędnego (tVNS) w przypadku osób z autyzmem i innymi chorobami autoimmunologicznymi. Jesteśmy jedynym przedstawicielem urządzenia medycznego Parasym i tVNS-L w Polsce. Po kilkumiesięcznych testach, zachęceni dobrymi efektami, wprowadziliśmy tVNS do naszej praktyki.
 4. Jeteśmy jedynymi dystrybutorami suplementów NeuroNeeds, a w szczególności SpectrumNeeds skierowanych dla osób z autyzmem. Suplementy te zostały stworzone w wyniku współpracy czołowych amerykańskich lekarzy zajmujących się osobami ze spektrum autyzmu: Dr. Richard Boles, Dr. Richard Frye, Dr. Jean-Ronel Corbier, Dr. David B. Dornfeld, Dr. Michael W. Elice, Dr. Carol Englender, Dr. Audrey E. Griesbach, Dr. Mark Mintz, Dr. Daniel A. Rossignol, Dr. Jared M. Skowron, Dr. Anne C. Hines. Kilkumiesięczne sprawdzenie działania suplementów w MitoTerapii okazały się bardzo owocne.
 5. Obecnie bierzemy udział w tworzeniu nowych suplementów, mamy nadzieję, że już wkrótce bedą dostępne na rynku i będą mogły wam pomóc w lepszym samopoczuciu i energii.
 6. Od lipca 2020 roku jesteśmy specjalistami protokołu słuchowego Safe and Sound (SSP) oraz Focus.

Dominika

Specjalista funkcjonalnej terapii mitochondrialnej, programu słuchowego Safe and Sound, stymulacji nerwy błędnego tVNS.

Dodaj komentarz