Sposób działania SpectrumNeeds.

Obecnie, jako w pierwszym i jedynym sklepie w Polsce, można zakupić suplement SpectrumNeeds w Mitoterapii. O suplemencie tym wiele razy słyszałam na konferencjach, ale również czytałam opinie rodziców stosujących ten suplement u swoich dzieci. 

SpectrumNeeds został stworzony przez czołowych lekarzy i naukowców z USA, tych którzy od wielu lat na co dzień pomagają dzieciom ze spektrum autyzmu oraz problemami neurologicznymi: Dr. Richard Boles, Dr. Richard Frye, Dr. Jean-Ronel Corbier, Dr. David B. Dornfeld, Dr. Michael W. Elice, Dr. Carol Englender, Dr. Audrey E. Griesbach, Dr. Mark Mintz, Dr. Daniel A. Rossignol, Dr. Jared M. Skowron, Dr. Anne C. Hines.

Założeniem było stworzenie suplementu, który odblokuje potencjał dziecka, a jednocześnie nie będzie stanowił kilkunastu kapsułek z wypełniaczami. W ten sposób powstał pełen witamin i minerałów proszek, który ma dobry smak i który rozrabia się z wodą tworząc napój. 

Jak już wspomniałam SpectrumNeeds jest suplementem zawierającym najważniejsze w zaburzeniach neurologicznych witaminy, minerały, aktywne kofaktory mające na celu zoptymalizowanie stanu poziomu tych witamin i minerałów. Celem jest stymulacja biologicznych ścieżek dzięki czemu można uzyskać lepsze samopoczucie.

Teraz pytanie – w jaki sposób działa SpectrumNeeds?

 1. Zwiększa wsparcie odżywcze – biorąc pod uwagę badania naukowe oraz doświadczenie kliniczne ukazujące, że osoby z autyzmem i problemami neurorozwojowymi funkcjonują lepiej kiedy pewne składniki są suplementowane w wyższych ilościach. Mam tutaj na myśli karnitynę, koenzym Q10, magnez, witaminę B6, witaminę B12 oraz witaminę D3.
 2. Naprawia niedobory dietetyczne – dzieci autystyczne często mają specyficzną dietę i są wybiórcze jedzeniowo. Bardzo często prowadzi to do niedoborów witamin i minerałów, co można zaobserwować w wynikach krwi lub włosa. Dlatego też SpectrumNeeds zawiera najczęściej występujące w niedoborach: biotynę, cholinę, chrom, foliany, magnez, mangan, molibden, pantotenian, witaminę B6, selen, tiaminę, cynk, oraz witaminy B12, C, D3 i E.
 3. Aktywne formy – biorąc pod uwagę, że standardowe multiwitaminy mogą być słabo wchłaniane, SpectrumNeeds zawiera aktywne formy witamin które są biodostępne. Mam tutaj na myśli witaminę B6, B9 oraz B12.
 4. Wsparcie metabolizmu mitochondrialnego – badania naukowe pokazują, że co najmniej połowa osób ze spektrum autyzmu ma problemy mitochondrialne. Dlatego też, SpectrumNeeds opracowano tak, aby wspierało podstawowe funkcje mitochondrialne związane z metabolizmem energii: acetyl-L-karnitynę, alfa-ketoglutaran, kwas alfa liponowy, l-karnitynę, cytrynian, koenzym Q10, l-kreatynę, magnez, cynk, witaminę B6, B2, B3, B5, B6, B7, B12, C, D3 oraz E.
 5. Dawki, które można zmieniać – biorąc pod uwagę, że nie każdy jest taki sam, możesz spokojnie ustalać dawkę taką, która jest odpowiednia do potrzeb i wagi. 
 6. Wysoka jakość – jakość witamin i minerałów jest bardzo ważna, aby mogły dobrze działać. Suplement jest tworzony w USA zgodnie z założeniami cGMP.

Podsumowując, SpectrumNeeds:

 • Jest suplementem zawierającym doskonałą ilość podstawowych i koniecznych mikroskładników.
 • Wspiera metabolizm energii mitochondrialnej.
 • Tworzy konieczne kofaktory takie jak koenzym A.
 • Dostarcza mocne wsparcie antyoksydacyjne konieczne do walki z wolnymi rodnikami.
 • Usuwa szkodliwe odpady metaboliczne, włączając niektóre kwasy organiczne.
 • Wspomaga zapotrzebowanie metylacyjne i asystuje w regulacji genowej.
 • Wspomaga niektóre neurotransmitery, włączając receptory GABA.
 • Wspomaga regulację kontroli insuliny.
 • Poprawia krążenie krwi w mózgu.

Film, w którym mama mówi o zmianach u dziecka po trzymiesięcznej suplementacji SpectrumNeeds (w języku angielskim): link.

SpectrumNeeds możesz zakupić tutaj: link.

Źródło: neuroneeds.com

Dominika

Specjalista funkcjonalnej terapii mitochondrialnej, programu słuchowego Safe and Sound, stymulacji nerwy błędnego tVNS.

Dodaj komentarz