Terapia Safe and Sound Protocol (SSP) w przypadku wszechogarniającego niepokoju i lęku.

Jeśli czujesz niepokój, który ciagle cię nęka, dobrze wiesz jak sprawnie potrafi zablokować wszelkie działanie i pozytywne myślenie. Problem nadmiernego martwienia się dotyka wiele osób, łącznie z dziećmi. Dodatkowo przy niepokoju, czujemy się spięci, niespokojni, mamy trudności z relaksacją lub zasypianiem. Nie jesteś sam. 

Niestety obecne czasy nie pomagają w uzyskaniu spokoju. Z raportu Global State of the Consumer Tracker przygotowanego przez Deloitte wynika, że poziom tzw. indeksu niepokoju jest w Polsce najwyższy na świecie (spośród 18 krajów ze wszystkich kontynentów), a ogólny poziom lęku przełożył się na niemal wszystkie przyzwyczajenia i zachowania konsumentów w Polsce. Jest to najwyższy na świecie poziom niepokoju wywołany pandemią. 

Czym się objawia nadmierny niepokój u dzieci?

Skutki lęku można zaobserwować nawet u bardzo małych dzieci. Najmniejsza zmiana w harmonogramie lub rutynie powoduje niepokój u dzieci. Lęk może powodować bóle brzucha, migreny i pokrzywkę. Strach przed porażką sprawia, że niektóre dzieci spędzają zbyt dużo czasu na zadaniach domowych i projektach. Powoduje to do odwlekanie i unikanie rozpoczęcia zadania lub projektu, co prowadzi do ciągłego niepokoju.

Czym się objawia nadmierny niepokój u dorosłych?

Dorośli podobnie opóźniają pracę i projekty z powodu zdenerwowania lub niepokoju.  Powracające uczucia zmartwienia prowadzą do jeszcze gorszego samopoczucia. Ta spirala w dół powoduje brak równowagi autonomicznego układu nerwowego i wpływa na nastrój, motywację i funkcje poznawcze. Nierzadko pojawiają się nastroje depresyjne. 

Jak terapia Safe and Sound Protocol (SSP) może pomóc w przypadku lęku i niepokoju?

Charakterystyczną cechą lęku jest niezrównoważony stan fizjologiczny. Terapia Safe and Sound Protocol (SSP) przywraca spokój, stabilizując autonomiczny układ nerwowy. Jest ona nieinwazyjnym zastosowaniem teorii poliwagalnej, opartej na dziesięcioleciach badań i opracowanej przez dr Stephena Porgesa, głównego doradcę naukowego Unyte.

Skuteczność terapii słuchowej Safe and Sound Protocol (SSP) została potwierdzona w szerokim zakresie badań, w szczególności w dwóch badaniach klinicznych z udziałem dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Uczestnicy badania wykazali statystycznie istotną poprawę w:

  • Kontroli emocjonalnej
  • Zachowaniu
  • Wrażliwości słuchowej i słuchania

Program SSP jest prowadzony przez wykwalifikowanych i certyfikowanych specjalistów. Wykorzystuje praktyczne podejście oddolne, aby pomóc ludziom w bardziej konsekwentnej i niezależnej regulacji ich układu nerwowego.

https://integratedlistening.com/

Jak muzyka może wpływać na nasz stan emocjonalny?

To, co słyszysz i jak to słyszysz, wpływa na reakcję twojego organizmu. Inaczej reagujesz na złowrogi, niski głos, a inaczej na pełen miłości głos matki przemawiającej do swojego dziecka. 

Słuchanie jest połączone z nerwem błędnym, wewnętrznym centrum kontroli organizmu, przetwarzającym i reagującym na sygnały z otaczającego nas świata. Terapia Safe and Sound Protocol SSP wykorzystuje specjalnie przefiltrowaną muzykę do trenowania sieci neuronowej związanej ze słuchaniem, aby skupić się na zakresie częstotliwości ludzkiego głosu.

Patrzymy, mówimy i słuchamy tym samym systemem. Kiedy głos się zmienia, ciało reaguje. Kiedy uczymy się skupiać na częstotliwościach dźwiękowych ludzkiej mowy poprzez program SSP, nerw błędny zostaje pobudzony i staje się dostępny stan poczucia bezpieczeństwa i spokoju.

Specjalnie przygotowane playlisty muzyczne są częścią programu SSP i wszystkie pomagają „uzbroić” układ nerwowy, wystawiając go na działanie różnych częstotliwości dźwięku. Słuchanie tych list odtwarzania przez słuchawki nauszne pomaga układowi nerwowemu łatwiej osiągnąć równowagę lub „homeostazę”.

Techniczne informacje

Program słuchamy w słuchawkach nausznych, we własnym domu, w najbardziej odpowiednim czasie. Program składa się z trzech części, słuchanych po kolei. Słuchamy 30 minut codziennie, łącznie przez 30 dni.

U niektórych osób efekty terapii Safe and Sound Protocol (SSP) pojawiają się już podczas słuchania programu. U innych osób trzeba poczekać na efekty troszkę dłużej. Mitoterapia już od ponad roku prowadzi osoby terapią Safe and Sound Protocol (SSP). Program można zakupić tutaj: link.

https://integratedlistening.com/

Zdjęcie: Obraz autorstwa lookstudio na Freepik

Dominika

Specjalista funkcjonalnej terapii mitochondrialnej, programu słuchowego Safe and Sound, stymulacji nerwy błędnego tVNS.

Dodaj komentarz