Oświadczenie dr. Kucery – warto przeczytać

Na prośbę dr. Kucery, który jest bardzo zaniepokojony ostatnimi wydarzeniami związanymi z suplementami, publikuję tłumaczenie jego oświadczenia oraz wklejam jego oryginalne i podpisane oświadczenie.

Dr. Kucera jest twórcą terapii mitochondrialnej łaczącej karnozynę, flawonoidy i koenzym Q10. Stworzenie efektywnej terapii zajęło 15 lat badań i powstało w wyniku współpracy z prof. Dr. R. M. Baeversky i prof. A. P. Berseneva (Instytut Problemów Biomedycznych, Moskwa, Rosyjska Akademia Nauki). W 2000 roku, za swoją mitochondrialną działalność uzyskał nagrodę od Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Mitochondrialnej.

Poniżej, tłumaczenie oświadczenia dr. Kucery:

Niniejsze oświadczenie powstało wskutek niedawnej wzmożonej dystrybucji (w Europie, łącznie z Wielką Brytanią) suplementu o nazwie Karnozin Extra.

Koniecznym jest oświadczyć, że nie jest to ten sam produkt w porównaniu do mojej oryginalnej formuły i jest to kopia pod tą samą nazwą. Wspomniany suplement imituje oryginalny produkt i jest produkowany przez Elephant co.d.o.o., Pancevski put 42-44, Beograd, Serbia. Założenie, że są to takie same produkty jest błędne
i oświadczam, że wspomniana Karnozin Extra produkowana przez Elephant co.d.o.o nie ma nic wspólnego z moją oryginalną formulą, która jest produkowana przez Biomedica, spol. S.r.o., IC44265859, Pekarska 8, 15500 Praha 5, Czech Republic.

Jakikolwiek brak skuteczności produktu jest najprawdopodobniej związany z nie wyprodukowaniem go zgodnie z moimi konkretnymi wskazówkami.

Wyjaśniając nazwy markowe Karnozin Komplex i Karnozin Extra:

Na początku działalności, Carnomed Slovakia i Carnomed Serbia (rok 2014, byłem wtedy głównym konsultantem tych firm) używały suplementów wyprodukowanych przez Biomedica:

  • suplement z nazwą firmową Karnosin Komplex sprzedawany był dla moich klientów,
  • natomiast ten sam produkt pod nazwą Karnozin Extra był sprzedawany przez Carnomed jedynie w Serbii i Słowacji. Oznacza to, że identyczny produkt był sprzedawany pod dwoma różnymi nazwami.

W 2017 roku Carnomed z siedzibą w Serbii rozpoczął własną produkcję i dystrybucję produktu o nazwie Karnozin Extra. Ten produkt nie jest taki sam jak oryginalny produkt Karnozin Komplex, produkowany zgodnie z licencją przez Biomedica.

Biomedica posiada oryginalną dokumentację, która jest niezbędna w celu wyprodukowania oryginalnego produktu z całościowym biologicznym efektem, który jest oparty
o rezultaty biotechonologicznego badania trwającego 15 lat i zrealizowanego w wyniku współpracy z prof. Dr. R. M. Baeversky i prof. A. P. Berseneva (Instytut Problemów Biomedycznych, Moskwa, Rosyjska Akademia Nauki). Powstały produkt jest zabezpieczony technologicznym know-how, który gwarantuje jego biologiczny wpływ na organizm.

Posiadam prawa do unikalnej formuły suplementu “Karnozin Komplex” oraz posiadam 100% kontrolę nad tym, kto uzyskuje licencję do produkcji i dystrybucji. Technologia produkcji jest tajna wraz z zabezpieczeniem specyfikacji know-how. Nawet pracownicy firmy produkującej moje suplementy nie znają nazw składników, które są oznaczone jedynie kodami. Jakikolwiek podobny produkt, stworzony bez technologicznej wiedzy produkcji, jest tylko i wyłącznie czystą mieszanką takich samych składników, nawet jeśli jest wyprodukowany zgodnie z certyfikatami jakości GMP.

Nadal jestem nazywany autorem suplementów Karnozin Extra. Produkt ten, jest aktualnie rozprowadzany bez udziału mojej oryginalnej receptury, nie jest on wyprodukowany zgodnie z moimi zaleceniami, technologia jego produkcji nie była ze mną konsultowana ani implementowana pod moim nadzorem.

Nie mam nic wspólnego z tym produktem, nie będę komentował jego efektywności ani jakości. Produkt ten oraz Carnomed Slovakia i Carnomed Serbia nie mają związku z projektem “Project Mars 500”.

Podsumowując, Karnozin Extra wyprodukowana w Serbii nie jest tym samym produktem co Karnozin Komplex, jest jedynie jej kopią. Karnozin Extra jest prostą mieszanką składników powielonych z mojej oryginalnej ulotki Karnosin Komplex, a jej produkcja odbywa się bez znajomości technologicznej.

Dominika

Specjalista funkcjonalnej terapii mitochondrialnej, programu słuchowego Safe and Sound, stymulacji nerwy błędnego tVNS.

Dodaj komentarz